Škola pro psy Conica - Psí hotel

PSÍ PSYCHOLOGIE    tel: 777 606 616


Máte pocit, že Váš pejsek nepotřebuje výcvik, ale spíše udělat si pořádek ve své dušičce? Pomůžeme Vám porozumět a pomoci Vašemu pejskovi v příliš stresovém chování, nevyzpytatelných reakcích, strachu nebo agresi a jiných výjimečnostech, které si nedovedete vysvětlit, nevíte, proč tyto situace vznikají, proč k těmto reakcím vůbec dochází a nevíte si s nimi rady.Výcvik psů versus psí psychologie


          

Někteří majitelé psa se občas dostanou do situace, kdy si neví tak úplně rady s jeho chováním. Někdo začne problém řešit záhy, kdy se objeví, jiní vyčkávají a nechají situaci dojít až do stádia, kdy se začíná zdát již neřešitelná. Ať se jedná o agresi vůči ostatním psům, o agresi či teritoriální nároky vůči majiteli nebo ostatním členům rodiny, značkování v bytě, či nepřetržitý štěkot obtěžující sousedy…. Problémy se začnou zvyšovat vesměs se stupňující se nelibostí okolí.

Přiznejme si, nezvládnutý pes „je problém“, tím spíš, když si každý pořizuje svého budoucího přítele s vidinou ideálního a bezproblémového soužití , s vidinou nádherných, klidných procházek přírodou.

A náhle stojíme před otázkou – Co dál?  Často se setkáváme s případy, kdy se nezodpovědní páníčkové rozhodnou pro nejjednodušší způsob – dát psa pryč, do útulku, někomu jinému, v nejhorším případě se úplně zbavit odpovědnosti, psa někam daleko odvézt a tam děj se vůle Boží….. Bohužel, i takové případy se stávají.


Další způsob je, najít řešení. Psí psychologie není tak úplně výcvik psa. Jde o to, že každé chování psa má nějakou příčinu, důvod proč tomu tak je… Lidé, kteří se psům nevěnují nebo i lidé, kteří se psům věnují, ale nemají dostatečnou praxi a zkušenosti s chováním psů se většinou nedopídí k pravé příčině chování, které se občas ukáže jako „banalita“ a při změně přístupu majitele ke svému psovi se problém záhy vyřeší.

Některé problémy na nápravu čekají déle. Záleží opět na správném odhalení příčiny problému, trpělivém a správném přístupu majitele, většinou pod odborným vedením instruktora, ale jak známo trpělivost plody přináší……

Při těch nejsložitějších problémech je již nejrozumnějším řešením nechat psa na převýchovu přímo v profesionálním středisku, kde se psem jedná člověk, který má již s problematikou poruch chování u psů zkušenosti. Nikdo se na dotyčném psovi neučí, ale cíleně řeší vzniklý problém. Potom i ve většině těch nejsložitějších případů se dobereme ke zdárnému konci… Nechci, aby to vyznělo až tak optimisticky – není to tak, že jde převychovat úplně každý pes. Záleží na věku, povahových vlastnostech daného pejska, jeho nabytých zkušenostech a v neposlední řadě i na odhodlání majitele dojít k úspěšnému konci.


Nicméně by si každý pes zasloužil dostat příležitost k nápravě svého chování, tím spíš, že většinou na tomto chování má člověk vždy svůj menší či větší podíl….


A rada na závěr: Pomoci Vám může jen člověk, který má prokazatelně dlouholetou praxi s mnoha psy a různými plemeny.Škola pro psy Conica - Psí hotel
Hlídání pejsků s ubytováním
Ke Kalinovu mlýnu
Ořech
Česká republika
Telefon: Hotel - 602 200 345 , Výcvik - 777 606 616
Hotel pro psy Darkove poukazy Kontaktujte nas